Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowicach

"Nie pijemy, nie palimy, ale bezpiecznie na wycieczce rowerowej się bawimy"

Utworzono dnia 24.07.2017

Na przełomie maja i czerwca 2017 r. na terenie Gminy Dąbrowice odbyły się kompleksowe działania profilaktyczne. W ramach kampanii profilaktycznej młodzież szkolna przygotowała listy do sprzedawców napojów alkoholowych, dotyczące przestrzegania zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim, prosząc sprzedawców alkoholu by nie sprzedawać go dzieciom i młodzieży.

Uczniowie Zespołu Szkół w Dąbrowicach przekazali przygotowane listy do punktów sprzedaży napojów alkoholowych znajdujących się na terenie Gminy Dąbrowice, a także  plakaty i ulotki informacyjne o bezpieczeństwie na drodze przestrzegające przed jazdą pod wpływem alkoholu.

Głównym celem kampanii było podniesienie świadomości ludzi na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą prowadzenie samochodu  po spożyciu alkoholu. Uczniowie rozdawali materiały informacyjne  w uczęszczanych miejscach publicznych tj.  Urzędzie Gminy, Ośrodku Pomocy Społecznej, Ośrodku Zdrowia, Banku, Bibliotece Gminnej. Miały one  na celu uświadomienie osobom w każdym wieku  zagrożeń związanych z prowadzeniem samochodów po spożyciu alkoholu.

Mamy nadzieję, że zorganizowana kampania przyczyni się do wzbudzenia w uczestnikach oraz odbiorcach postawy krytycyzmu wobec jazdy pod wpływem alkoholu, a także wzmocni też tych, którzy jako pasażerowie często nie mają odwagi konsekwentnie zaprotestować przeciwko  nietrzeźwym kierowcom.                                   

Na zakończenie kampanii profilaktycznej odbył się rajd rowerowy pod hasłem "Nie pijemy, nie palimy, ale bezpiecznie na wycieczce rowerowej się bawimy". Miejscem docelowym rajdu było gospodarstwo agroturystyczne w miejscowości Psary. Organizatorami byli  Zespół Szkół oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrowicach.

W rajdzie wzięło udział 30 uczniów. Opiekę zapewnili nauczyciele Zespołu Szkół w Dąbrowicach, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,  Kierownik  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dzielnicowy Komisariatu Policji w Krośniewicach oraz pielęgniarka środowiskowa.

Celem  rajdu było propagowanie aktywnych form wypoczynku, zdrowego trybu życia, integracja klas, promowanie wakacji bez nałogów. Wyjazd wzbogacony był o liczne rozrywki m.in. przejażdżkę konną dla uczniów, ognisko z kiełbaskami, zabawy, pogadanki profilaktyczne. Uczniowie podczas wycieczki otrzymali długopisy, smycze, ulotki przekazane przez Komendę Powiatową Policji w Kutnie.

Sponsorami rajdu pod hasłem "Nie pijemy, nie palimy, ale bezpiecznie na wycieczce rowerowej się bawimy" była Rada Rodziców Zespołu Szkół w Dąbrowicach oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrowicach.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny