Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowicach

Przycisk Sieci Życia

Utworzono dnia 09.12.2016

Od wielu lat, na terenie całego kraju istnieje Społeczna Sieć Ratunkowa, która w swojej ofercie ma m. in. możliwość skorzystania z Przycisku Sieci Życia.
Przycisk życia przeznaczony jest przede wszystkim dla osób starszych, chorych, samotnych, które najczęściej przebywają same w domu w domu. Zdarza się, że kiedy dzieje się coś niepokojącego nie ma możliwości wezwać pomocy. Umieszczony na szyi lub nadgarstku przycisk daje możliwość wezwania pomocy nawet jeśli osoba nie ma możliwości dotrzeć do telefonu, jest sparaliżowana, lub możliwość poruszania się jest w znacznym stopniu ograniczona. Przycisk Sieci Życia sprawdza się również w przypadku osób niesłyszących, mających problem z komunikacją, które nie mają możliwości wezwania pogotowia telefonicznie.
 

Doświadczeni ratownicy z Krajowej Sieci Alarmowej, prowadzonej przez Sztab Ratownictwa SKSR, udostępnili nowoczesne i wyjątkowo skuteczne rozwiązanie: zestaw alarmowy z breloczkiem do wzywania pomocy w takich sytuacjach jak napad czy nagłe zagrożenie życia w wyniku zawału serca, udaru mózgu, ataku epilepsji, astmy, cukrzycy. Do zestawu można podłączyć dodatkowo czujnik pożarowy, gazowy i włamaniowy. Korzystanie z Krajowej Sieci Alarmowej jest bezpłatne – wystarczy przystąpić do stowarzyszenia. W zamian zyskuje się pewność, że w sytuacji zagrożenia otrzymamy natychmiastową, w pełni profesjonalną pomoc. Można również z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, funkcją szybkiego wybierania (wciskasz jeden przycisk przypisany do Sieci Życia) wywołać numer alarmowy wpisany do pamięci, nie trzeba nic mówić - system automatycznie rozpozna skąd wysłano wezwanie.

 

Więcej informacji na temat Przycisku Sieci Życia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowicach pod nr telefonu 24/252 25 89 lub na stronie internetowej http://www.ratownictwo.org/home/.
 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny